Poradnia

tel: 43 8296 246, 8296336 - rejestracja
czynna w godzinach od 7:30 do 15:00
tel: 43 8296330 - gab. psychoterapeutów

Jednym z najważniejszych celów działania poradni jest także zapewnienie pacjentom kończącym leczenie w Oddziale Leczenia Uzależnień możliwości kontynuowania terapii.

Po wypisaniu ze szpitala mogą oni dalej trzeźwieć w oparciu o uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych w poradni. Otrzymują wsparcie i porady:

• jak radzić sobie z niepiciem,

• jak trwale utrzymać abstynencję,

• jak polepszyć jakość swojego życia i codziennego funkcjonowania.

Od  września 2007 rozpoczęliśmy prowadzenie takich zajęć dla osób uzależnionych. Odbywają się one w ramach terapii pogłębionej ( maratony terapeutyczne, terapia grupowa w oparciu o Osobiste Plany Terapii, grupy zadaniowe, warsztatowe).

W  celu zwiększenia dostępności  zajęcia te realizowane są  głównie  po południu, także w  soboty i niedziele.

Istnieje także możliwość uczestniczenia w zajęciach grupowych w ramach pracy grupy:

• motywującej do podjęcia leczenia – dla osób, które nie są zdecydowane co do konieczności leczenia własnego uzależnienia

• podtrzymującej abstynencję - dla osób oczekujących na wyznaczenie terminu przyjęcia do oddziału.

• wstępnej – dla pacjentów, którzy nie mogąc zrezygnować ze swoich codziennych obowiązków chcą leczyć się i trzeźwieć w systemie ambulatoryjnym

• podstawowej – dla osób po ukończeniu grupy wstępnej

• pogłębionej – dla osób, które chcą dalej trzeźwieć i rozwiązywać swoje osobiste problemy

• konstruktywnych zachowań